loader

Pekao Zrównoważony

Pekao FIO

Fundusz Inwestycyjny

220,51PLN
Wycena z dnia 2026-10-21
▲ 0.56%
Monitoruj ten fundusz — wykresy, sygnały, porównywarkaPobierz
Dzień
+0.56%
Tydzień
+0.62%
Miesiąc
+0.30%
Kwartał
+3.74%
Pół roku
+7.64%
Rok
+19.97%
2 lata
+41.82%
3 lata
+60.27%
5 lat
+59.64%

📉Wykres wyceny

Ładowanie wykresu...

📋Kluczowe informacje

⚠️
Ryzyko (SRI)
3 / 7
🏁
Benchmark
33.75% ICE BofA All Maturity Polish Government Index + 30% WIG + 25% MSCI World Net Return Local Currency Index + 11.25% POLONIA + 35 pb
💸
Opłata stała
1.90%
📁
Klasa aktywów
Zrównoważone - ryn. krajowego

🏆Top pozycje portfela

POWSZECHNA KASA OSZCZĘDNOŚCI BANK POLSKI SA Finanse
4.6%
ORLEN SA Energetyka
3.8%
LPP SA Produkty konsumpcyjne uzupełniające
2.8%
BENEFIT SYSTEMS SA Przemysł
2.5%
BANK POLSKA KASA OPIEKI SA Finanse
2.2%

📈Wykresy stóp zwrotu

Ładowanie wykresu...

📊Szczegółowe stopy zwrotu

OkresStopa zwrotuKierunek
Dzień (1D)+0.56%▲
Tydzień (7D)+0.62%▲
Miesiąc (1M)+0.30%▲
Kwartał (3M)+3.74%▲
Pół roku (6M)+7.64%▲
Rok (1R)+19.97%▲
2 lata (2L)+41.82%▲
3 lata (3L)+60.27%▲
5 lat (5L)+59.64%▲

🥧Alokacja aktywów

[Kraj] emitenta Polska
81.76%
[Sektor] instrumentów akcyjnych Finanse
29.62%
[Sektor] CZĘŚĆ OBLIGACYJNA Instrumenty Rodzaj Obligacje skarbowe o stałym oproce
27.53%
[Sektor] Produkty konsumpcyjne uzupełniające
15.43%
[Sektor] Technologie informatyczne
12.41%
[Sektor] Przemysł
12.38%
[Sektor] Energetyka
11.65%
[Sektor] Materiały
8.15%
[Sektor] Produkty konsumpcyjne podstawowe
5.67%
[Sektor] Największe pozycje w portfelu TOP 10 z dnia 2026-06-30 Nazwa POWSZECHNA
4.56%
[Kraj] Luksemburg
3.94%
[Kraj] Stany Zjednoczone
3.78%
[Sektor] ORLEN SA Energetyka PL
3.76%
[Sektor] Usługi
3.20%
[Sektor] LPP SA Produkty konsumpcyjne uzupełniające PL
2.82%
[Sektor] BENEFIT SYSTEMS SA Przemysł PL
2.53%
[Sektor] BANK POLSKA KASA OPIEKI SA Finanse PL
2.22%
[Sektor] KGHM POLSKA MIEDŹ SA Materiały PL
2.21%
[Sektor] ALLEGRO.EU Produkty konsumpcyjne uzupełniające LU
2.15%
[Kraj] Kanada
2.07%
[Sektor] POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SA Finanse PL
1.94%
[Kraj] Węgry
1.89%
[Sektor] CD PROJECT RED Technologie informatyczne PL
1.86%
[Sektor] DINO POLSKA SA Produkty konsumpcyjne podstawowe PL
1.64%
[Sektor] Ochrona zdrowia
1.49%
[Kraj] Rumunia
1.33%
[Kraj] Portugalia
0.86%
[Kraj] Meksyk
0.85%
[Kraj] Czechy
0.75%

🚩Główne pozycje portfela

NazwaUdział
POWSZECHNA KASA OSZCZĘDNOŚCI BANK POLSKI SA Finanse4.56%
ORLEN SA Energetyka3.76%
LPP SA Produkty konsumpcyjne uzupełniające2.82%
BENEFIT SYSTEMS SA Przemysł2.53%
BANK POLSKA KASA OPIEKI SA Finanse2.22%
KGHM POLSKA MIEDŹ SA Materiały2.21%
ALLEGRO.EU Produkty konsumpcyjne uzupełniające2.15%
POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SA Finanse1.94%
CD PROJECT RED Technologie informatyczne1.86%
DINO POLSKA SA Produkty konsumpcyjne podstawowe1.64%

🏦Dane funduszu

📁
Typ
Fundusz Inwestycyjny
💱
Waluta
PLN
⚠️
Poziom ryzyka (SRI)
3 / 7
🏁
Benchmark
33.75% ICE BofA All Maturity Polish Government Index + 30% WIG + 25% MSCI World Net Return Local Currency Index + 11.25% POLONIA + 35 pb
☂️
Parasol
Pekao FIO
🏢
Towarzystwo
Pekao TFI
🌍
Geografia
Polska 84%, Stany Zjednoczone 7.8%, Luksemburg 4.0%, Korea Południowa 1.1%, Kanada 0.9%
💸
Opłata stała
1.90%
🏆
Opłata od zysku
20.00%
📅
Początek notowań
1992-06-22
💰
Ostatnia wycena
220,51 PLN
📆
Data wyceny
2026-10-21

📝Polityka inwestycyjna

Pekao Zrównoważony to subfundusz mieszany, który koncentruje swoje inwestycje (nie mniej niż 80% wartości aktywów netto) na rynkach instrumentów finansowych o charakterze udziałowym i dłużnym oraz depozytach bankowych; część udziałowa subfunduszu nie będzie większa niż 70% aktywów; nie więcej niż 50% aktywów subfunduszu może być lokowane w instrumenty finansowe inne niż dopuszczone do obrotu zorganizowanego lub będące w ofercie publicznej lub emitowane lub wystawiane przez podmioty mające siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub denominowane w polskich złotych; papiery dłużne nabywane przez subfundusz mogą być emitowane przez przedsiębiorstwa, władze publiczne, bądź inne podmioty; fundusz może zawierać w ramach portfela inwestycyjnego subfunduszu transakcje przy zobowiązaniu się drugiej strony lub funduszu do odkupu; w celu ograniczenia ryzyka walutowego wynikającego z inwestycji subfunduszu w instrumenty finansowe denominowane w walutach innych niż polski złoty, subfundusz może zawierać transakcje zabezpieczające.