loader

Pekao Stabilnego Wzrostu

Pekao FIO

Fundusz Inwestycyjny

320,47PLN
Wycena z dnia 2026-10-21
▲ 0.29%
Monitoruj ten fundusz — wykresy, sygnały, porównywarkaPobierz
Dzień
+0.29%
Tydzień
+0.60%
Miesiąc
+0.22%
Kwartał
+1.84%
Pół roku
+4.70%
Rok
+11.13%
2 lata
+26.29%
3 lata
+40.38%
5 lat
+43.42%

📉Wykres wyceny

Ładowanie wykresu...

📋Kluczowe informacje

⚠️
Ryzyko (SRI)
3 / 7
🏁
Benchmark
52.5% ICE BofA All Maturity Polish Government Index + 17.5% POLONIA + 35 pb + 16.5% WIG + 13.5% MSCI World Net Return Local Currency Index
💸
Opłata stała
1.80%
📁
Klasa aktywów
Stab. Wzrostu - ryn. krajowego

🏆Top pozycje portfela

LPP SA Produkty konsumpcyjne uzupełniające
2.7%
BANK POLSKA KASA OPIEKI SA Finanse
1.8%
ALLEGRO.EU Produkty konsumpcyjne uzupełniające
1.7%
POWSZECHNA KASA OSZCZĘDNOŚCI BANK POLSKI SA Finanse
1.7%
BENEFIT SYSTEMS SA Przemysł
1.5%

📈Wykresy stóp zwrotu

Ładowanie wykresu...

📊Szczegółowe stopy zwrotu

OkresStopa zwrotuKierunek
Dzień (1D)+0.29%▲
Tydzień (7D)+0.60%▲
Miesiąc (1M)+0.22%▲
Kwartał (3M)+1.84%▲
Pół roku (6M)+4.70%▲
Rok (1R)+11.13%▲
2 lata (2L)+26.29%▲
3 lata (3L)+40.38%▲
5 lat (5L)+43.42%▲

🥧Alokacja aktywów

[Kraj] emitenta Polska
84.49%
[Sektor] CZĘŚĆ OBLIGACYJNA Instrumenty Rodzaj Obligacje skarbowe o stałym oproce
43.11%
[Sektor] instrumentów akcyjnych Finanse
31.77%
[Sektor] Produkty konsumpcyjne uzupełniające
24.73%
[Sektor] Technologie informatyczne
18.38%
[Sektor] Obligacje korporacyjne o stałym oprocentowaniu
12.98%
[Sektor] Przemysł
12.84%
[Sektor] Produkty konsumpcyjne podstawowe
8.74%
[Kraj] Luksemburg
3.03%
[Sektor] Największe pozycje w portfelu TOP 10 z dnia 2026-06-30 Nazwa LPP SA Pro
2.65%
[Kraj] Korea Południowa
2.47%
[Kraj] Rumunia
2.13%
[Sektor] BANK POLSKA KASA OPIEKI SA Finanse PL
1.83%
[Sektor] ALLEGRO.EU Produkty konsumpcyjne uzupełniające LU
1.67%
[Sektor] POWSZECHNA KASA OSZCZĘDNOŚCI BANK POLSKI SA Finanse PL
1.66%
[Sektor] BENEFIT SYSTEMS SA Przemysł PL
1.54%
[Sektor] Materiały
1.50%
[Kraj] Portugalia
1.45%
[Kraj] Meksyk
1.36%
[Sektor] Ochrona zdrowia
1.28%
[Sektor] DINO POLSKA SA Produkty konsumpcyjne podstawowe PL
1.20%
[Kraj] Stany Zjednoczone
1.19%
[Sektor] ALIOR BANK SA Finanse PL
1.13%
[Sektor] POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SA Finanse PL
1.09%
[Sektor] KRUK SA Finanse PL
0.96%
[Sektor] VERCOM S.A. Technologie informatyczne PL
0.94%
[Sektor] Usługi
0.76%
[Kraj] Kolumbia
0.75%
[Kraj] Węgry
0.70%

🚩Główne pozycje portfela

NazwaUdział
LPP SA Produkty konsumpcyjne uzupełniające2.65%
BANK POLSKA KASA OPIEKI SA Finanse1.83%
ALLEGRO.EU Produkty konsumpcyjne uzupełniające1.67%
POWSZECHNA KASA OSZCZĘDNOŚCI BANK POLSKI SA Finanse1.66%
BENEFIT SYSTEMS SA Przemysł1.54%
DINO POLSKA SA Produkty konsumpcyjne podstawowe1.20%
ALIOR BANK SA Finanse1.13%
POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SA Finanse1.09%
KRUK SA Finanse0.96%
VERCOM S.A. Technologie informatyczne0.94%

🏦Dane funduszu

📁
Typ
Fundusz Inwestycyjny
💱
Waluta
PLN
⚠️
Poziom ryzyka (SRI)
3 / 7
🏁
Benchmark
52.5% ICE BofA All Maturity Polish Government Index + 17.5% POLONIA + 35 pb + 16.5% WIG + 13.5% MSCI World Net Return Local Currency Index
☂️
Parasol
Pekao FIO
🏢
Towarzystwo
Pekao TFI
🌍
Geografia
Polska 91%, Luksemburg 4.4%, Meksyk 1.4%, Kolumbia 1.4%, Stany Zjednoczone 0.8%
💸
Opłata stała
1.80%
🏆
Opłata od zysku
20.00%
📅
Początek notowań
1996-09-18
💰
Ostatnia wycena
320,47 PLN
📆
Data wyceny
2026-10-21

📝Polityka inwestycyjna

Pekao Stabilnego Wzrostu to subfundusz mieszany, który koncentruje swoje inwestycje (nie mniej niż 80% wartości aktywów netto subfunduszu) na rynkach instrumentów finansowych o charakterze udziałowym i dłużnym oraz depozytach bankowych; część udziałowa subfunduszu nie będzie większa niż 40% aktywów; nie więcej niż 50% aktywów subfunduszu może być lokowane w instrumenty finansowe inne niż dopuszczone do obrotu zorganizowanego lub będące w ofercie publicznej lub emitowane lub wystawiane przez podmioty mające siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub denominowane w polskich złotych; papiery dłużne nabywane przez subfundusz mogą być emitowane przez przedsiębiorstwa, władze publiczne, bądź inne podmioty; fundusz może zawierać w ramach portfela inwestycyjnego subfunduszu transakcje przy zobowiązaniu się drugiej strony lub funduszu do odkupu; w celu ograniczenia ryzyka walutowego wynikającego z inwestycji subfunduszu w instrumenty finansowe denominowane w walutach innych niż polski złoty, subfundusz może zawierać transakcje zabezpieczające.